TERMINY:

I tydzień:  12 – 16.02.2018 lub II tydzień: 19 – 23.02.2018

Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00

20 godzin lekcyjnych w tygodniu.

• Wiek dzieci: 6 – 10 lat

• Wielkość grupy: 10-12 dzieci

PROGRAM RAMOWY:

10.00-11.30 zajęcia przyrodniczo-geograficzne pt. „Tajemnice Planety Ziemia”– np. tajemnice

Kosmosu-astronomia, co Ziemia kryje w środku? – geologia i inne ciekawe tematy 11.30-13.00 zajęcia dodatkowe – SZACHY dla początkujących i wiele innych atrakcji

MIEJSCE:

Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu ul. Grota Roweckiego 15

KOSZT:

180 zł /1 tydzień  (9 zł/za godz. lekcyjną)

Cena nie obejmuje: wyżywienia (możliwość dokupienia obiadu jedno lub dwudaniowego na stołówce szkolnej), ubezpieczenia NNW (ubezpieczenie we własnym zakresie).

ZAPISY:

telefonicznie: 502 685 493

elektronicznie: planetawiedzy@op.pl lub na www.planetawiedzy.edu.pl

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

REZYGNACJA:

• W przypadku rezygnacji z zajęć, istnieje możliwość zwrotu opłaty jedynie
    w przypadku zgłoszenia wymiennie innego dziecka lub posiadania przez organizatora zgłoszeń rezerwowych. Nieobecność dziecka na wybranych zajęciach przez cały dzień, przez kilka dni lub pełen okres zajęć nie upoważnia do występowania o zwrot opłaty.

WPŁATY: przelewem na konto firmy lub osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu

INNE:

• Zajęcia odbywają się wyłącznie w budynku Szkoły Podstawowej nr 7

• Podczas składania karty zgłoszenia Rodzice zobowiązani są do wypełnienia upoważnienia dot. osób uprawnionych do odbierania dzieci (należy wpisać nr dowodów osobistych upoważnionych osób). Osoby nieupoważnione nie będą miały możliwości odebrania dziecka po zajęciach.

• Prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego do chodzenia po szkole

• Fotorelacja z zajęć będzie dostępna na stronie Planety Wiedzy na facebook.

PROGRAM FERII „Tajemnice planety ZIEMIA”

1. Zajęcia tematyczne: przyrodniczo-geograficzne-

codziennie w godz. 10.00-11.30

PONIEDZIAŁEK  |  Tajemnice kosmosu

Zanim wyruszymy w pierwszą kosmiczną podróż – poznamy się, nauczymy swoich imion, opowiemy co nas interesuje. Sporządzimy mapę miejsc w Polsce i na świecie, w których byliśmy sami lub z rodzicami. Te miejsca „odwiedzimy” w ostatni dzień na Planecie Wiedzy.

Zespół młodych podróżników przez 5 dni pozna tajniki astronomii, geologii, meteorologii, kartografii, aby w przyszłości wykorzystać tę wiedzę w odkrywaniu świata.

Na pierwszych kosmicznych warsztatach dzieci poznają tajniki Kosmosu m.in. planety, gwiazdy i inne ciała niebieskie. Każdy stworzy samodzielnie rakietę, a razem z kosmiczną załogą odtworzy układ słoneczny. Weźmie udział w eksperymencie, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego na Ziemi jest noc i dzień oraz czy Ziemia ma swój cień ? Wspólnie rozwiążemy mnóstwo kosmicznych zagadek.

WTOREK  |  Co Ziemia kryje w środku?

W tym dniu wyruszymy w głąb Ziemi. Poznamy jej dzieje i budowę, poznamy i dotkniemy różnych skał
i minerałów oraz skamieniałości. Podyskutujemy o dinozaurach. Zapoznamy się z procesami geologicznymi, które ukształtowały naszą planetę np. stworzymy wulkan i weźmiemy udział
w eksperymencie wybuchu wulkanu
.

ŚRODA  | Co to jest atmosfera? Czy podczas wypraw warto znać prognozę pogody?

Dowiemy się jak zbudowana jest atmosfera, poznamy różne zjawiska atmosferyczne, podstawowe rodzaje chmur. Zapoznamy się z przyrządami pomiarowymi oraz wykonamy podstawowe pomiary. Każdy zbuduje prosty wiatromierz. Poszukamy odpowiedzi na różne pytania związane z pogodą, a w naszym „laboratorium” dzieci przeprowadzą eksperyment stworzenia własnej tęczy na talerzu.

CZWARTEK  | Mały kartograf

Poznamy różne rodzaje map, różne plany miast i globusy. Stworzymy plan pomieszczenia. Wykorzystując legendę i znaki umieszczone na planie dotrzemy do ukrytego „skarbu”. Na warsztatach wykonamy trójwymiarową mapę Polski.

PIĄTEK  |  Świat pełen przygód – dziecięce reportaże z podróży

Na podstawie własnych doświadczeń z podróży bliskich i dalekich dzieci będą opowiadać o swoich przygodach i poznanych miejscach Będziemy oglądać zdjęcia i pamiątki z podróży, czytać książki podróżnicze. Przygotujemy fotoreportaż z naszych 5 dni zajęć.

1. Zajęcia dodatkowe –

codziennie w godzinach 11.30-13.00

1. zajęcia integracyjne: podstawy gry w SZACHY, edukacyjne gry, wspólne czytanie
    2. zajęcia plastyczne i manualne – poznamy świat origami;