Klub Hobbisty – twórczego rozwoju talentów

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.” Cecelia Ahern, pisarka.

Grupy: 8-10 dzieci
Wiek: 6-10 lat / klasy 0-3
Zajęcia: 1 raz w tygodniu / 32 razy w roku szkolnym
Czas trwania: 50 minut

 


 

Opis zajęć:

Rodzajów hobby i zainteresowań są tysiące, lecz bardzo ważne jest umieć wybrać naprawdę swoje hobby. W Klubie Hobbisty dzieci będą uczestniczyć w różnych zajęciach, które mogą stać się ich ulubionymi. Możliwe, że za jakiś czas dziecko znajdzie odpowiednią pasję i być może nawet odkryje w sobie nowe talenty. Pasja z czasem może stać się całkiem realnym pomysłem na życie.

Na warsztatach dzieci będą mogły odkryć swoje mocne strony, wyjątkowe umiejętności. Wykonując określone czynności będą mogły wrażać swoje emocje, zarówno pozytywne jak i negatywne, Rozmawiając z innymi dziećmi i nauczycielem na temat konkretnego hobby określą spontanicznie, co lubią a czego nie znoszą, co sprawia im radość a co jest nudne. Będą uczyć się uzasadniać swoje wypowiedzi i doskonalić sposób wysławiania się, również poprzez poznawanie nowego słownictwa i wiadomości z różnych dziedzin życia. Zajęcia rozwijają kreatywność oraz sprawność manualną dzieci.

Warsztaty na określony temat będą organizowane w grupach tematycznych tzn. po 2-3 zajęcia z danego tematu.

Przykładowe tematy warsztatów:

  • Cuda z papieru. Origami, czyli sztuka składania papierowych figurek bez nożyczek i kleju.

  • Fajny ogród. Zajęcia jesienne i wiosenne o roślinach uprawnych i ozdobnych, sadzeniu, pielęgnacji roślin.

  • Magia obrazu, malarstwo. Oglądanie dzieł sztuki, wyrażanie własnych emocji, opisywanie wrażeń np. Czy się podoba i dlaczego ? Kolorowanie arcydzieła, kopiowanie arcydzieła i własne dzieła.

  • Zdrowie na talerzu. Jestem szefem kuchni …. kreatywne, kolorowe kanapki, warzywne zwierzątka, dziecięce koktajle.

  • Moja ukochana książka. Czytanie, opowiadanie i tworzenie opowiadań. Rozwój wyobraźni, zabawy słowne.