Klub Pitagorasa – matematyka z LEGO® Education

„To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w Twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz.” – Georg Christoph Lichtenberg

Grupy: 4-10 dzieci
Wiek: 6-10 lat / klasy 0-3
Zajęcia: 1 raz w tygodniu / 32 razy w roku szkolnym
Czas trwania: 45 minut


Opis zajęć:

Zajęcia prowadzone są w oparciu o program edukacyjny LEGO® Education  More To Math.
Dzieci rozwijają i utrwalają wiedzę oraz umiejętności matematycznego myślenia poprzez zabawę specjalnie dobranymi zestawami klocków LEGO®. Chętnie angażują się w rozwiązywanie zadań, ponieważ przez cały czas zajęć praktycznych dobrze się bawią. Nie ma też stresu, bo … nauka jest u nas zabawą.
Mali matematycy na każdych zajęciach rozwiązują różne problemy matematyczne z życia wzięte. Pracują zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Poszukują i odkrywają różnych sposobów na wyjaśnienie problemu, dyskutują i dzielą się swoimi pomysłami z innymi dziećmi. Przy wsparciu nauczyciela rozwijają wiarę we własne możliwości. Ćwiczą podstawowe umiejętności matematyczne takie jak: logiczne rozumowanie, wytrwałość, precyzja – także manualna, spostrzegawczość – zwracanie uwagi na szczegóły zadań.

Zajęcia matematyczne z klockami uczą też systematyczności w utrzymaniu porządku po zakończeniu każdego zadania, co pozwala na łatwe i szybkie zorientowanie się w kolejnym zagadnieniu. Dzieci dostrzegają, że bałagan nie pomaga, lecz utrudnia rozwiązywanie zagadnień wymagających dokładności i rzetelności.

Przez cały czas dzieciom towarzyszą Maja i Maks (figurki LEGO®), którzy są ekspertami ds. rozwiązywania problemów.
Zajęcia wspierają wczesnoszkolną edukację matematyczną, są powiązane z polską podstawą programową.